Konferecja: IntoKorea - koreańskie tabu


13 maj 2015
A A A

Sekcja Koreańska Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego ma serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej IntoKorea.

Głównym tematem trzeciej już edycji konferencji jest Koreańskie tabu, a ideą jej przyświecającą przybliżenie tematów związanych z szeroko pojętymi zakazami kulturowymi, społecznymi czy politycznymi oraz zagadnieniami niejednoznacznymi z perspektywy krajów Półwyspu Koreańskiego. Głównym celem konferencji jest ukazanie wielowymiarowości w kontekście norm, których złamanie, bądź nieprawidłowa interpretacja wiąże się z gwałtownymi, najczęściej negatywnymi reakcjami. W ten obszar tematyczny wpisują się takie zagadnienia, jak m.in. kultura wstydu, samobójstwa wśród członków różnych grup wiekowych, doświadczenia comfort women, czy zjawisko rasizmu.

Zapraszamy do udziału studentów i doktorantów wszelkich specjalizacji, ponieważ organizatorom zależy na interdyscyplinarnym, wszechstronnym oraz naukowym podejściu do tematu. Jednocześnie z uwagi na wieloaspektowość poruszanej tematyki są oni otwarci na innowacyjne sposoby rozumienia kwestii wszelkich „tabu”, mających miejsce na Półwyspie Koreańskim.

Termin: 23 maja 2015 r.
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, ul. Oleandry 3, Kraków

Opłata konferencyjna w wysokości 40 złotych, zostanie wykorzystana m.in. na materiały konferencyjne. Nie zawiera się w niej opłata za nocleg. Na prośbę uczestnika organizatorzy oferują pomoc w znalezieniu noclegu. Organizatorzy zapewniają także obiad dla prelegentów.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/1037514329597697/

Pod poniższymi linkami znajdują się pliki do pobrania:

Call for Papers: http://goo.gl/7GqOjB

Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/8Ttf6f

Zgłoszenia przyjmowane są na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 17 kwietnia.

Konferencja ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zobacz także

Zostań dyplomatą!
Pierwsze Ogólnopolskie Badanie Rynku Wymiany Walut 2017
Uniwersyteckie Dni Dyplomacji
Znamy laureatów Konkursu Lingwistycznego "Tłumacze na start"
Więcej...

Zobacz także tego autora

Szerokie tory Rosji – międzynarodowa ekspansja rosyjskich kolei
Estonia: Jüri Ratas ograł Partię Reform
Estonia: Liberałowie w poszukiwaniu koalicjantów
Pierwsze Ogólnopolskie Badanie Rynku Wymiany Walut 2017
Uniwersyteckie Dni Dyplomacji