Historia psz.pl


07 sierpień 2007
A A A

Portal Spraw Zagranicznych psz.pl powstaje w kwietniu 2003 r. Pomysłodawcą i inicjatorem portalu jest Filip Topolewski. Portal ma informować o świecie oraz ułatwiać  wymianę poglądów i opinii. Witryna po raz pierwszy w sieci debiutuje 12 grudnia 2003 r. Początkowo zespół psz.pl tworzy 5 osób z Warszawy oraz Wrocławia. Zaprojektowany jako serwis informacyjny oraz baza wiedzy o świecie portal już od pierwszych dni przyciąga Internautów. Pierwsza odsłona psz.pl cechuje się prostotą i funkcjonalnością.{mosimage}


 

Czytelnicy i Redaktorzy są zgodni: „To tylko tymczasowy wygląd i na pewno ulegnie zmianie”. Przez następne dwa lata zmienia się wszystko poza wyglądem. Wzbogacana zostaje treść portalu. Redaktorzy kładą większy nacisk na relacjonowanie bieżących wydarzeń oraz publikowanie ciekawej publicystyki. Powiększa się Redakcja. Portal staje się ważnym miejscem dla osób zainteresowanych aktywnym udziałem w dyskusji o stosunkach międzynarodowych. Psz.pl otwiera się na sympatyków i publicystów z całej Polski. Szybko powstają przedstawicielstwa portalu w największych polskich miastach – Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu.

 

W 2005 r. i 2006 r. Portal wspiera organizację licznych konferencji i konkursów, m.in. UNICEF, Fundacji Schumana, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. W maju 2006 Portal we współpracy z MSZ i Centrum Stosunków Międzynarodowych rozpoczyna cykliczny konkurs prac o współczesnych stosunkach międzynarodowych.

 

Koniec 2006 roku przynosi wyczekiwaną zmianę wyglądu. Nowa odsłona portalu lepiej odpowiada potrzebom Czytelników.  

Rok 2007 to przełomowy etap w rozwoju portalu. Dalszemu wzbogaceniu ulega treść – startują dział gospodarczy, dział podróże oraz recenzje książek i filmów. Portal jeszcze bardziej otwiera się na Czytelników – uruchomione zostaje forum.

 

Od lipca 2007 roku portal współpracuje z Fundacją Centrum Prasowe dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej korzystając z merytorycznego wsparcia Prezesa Fundacji Stefana Bratkowskiego.

 

W 2007 roku powstały również pierwsze portale regionalne – wschod24.pl, afryka24.pl, pe24.pl. Portal przekształcił się w grupę medialną.

 

 

Zobacz także

Bannery psz.pl
Logo psz.pl
Historia psz.pl
Więcej...

Zobacz także tego autora

Nieśmiertelność
Drastycznych spadków złotówki ciąg dalszy...
Złotówka leci aż miło
Witam na moim blogu!
Zamówienie ogłoszenia nowe