Małgorzata Skudlarska


31 sierpień 2007
A A A

 

Od 20-tu lat wraz z mężem, zajmuję się ubieraniem ludzi na różne okazje. Ubierałam zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W 1995 roku podjęłam świadomą decyzję o wyspecjalizowaniu się w ubieraniu PANÓW. Modą kobiecą zajmuje się wiele stylistek i wizażystek. Na zaniedbywanej od lat płaszczyźnie ubiorów męskich znalazłam miejsce dla mojej działalności.

Nie zajmuję się produkcją, ani szyciem ubrań , lecz z dostępnej na rynku oferty ubrań wyszukuję dobre produkty i sprzedaję je w naszym sklepie. Ubieram mężczyzn na specjalne okazje, takie jak ślub, bankiet, bal, spotkanie dyplomatyczne oraz różnego rodzaju gale i przyjęcia. Wiele satysfakcji i przyjemności sprawia mi przekazywanie podstawowych zasad elegancji i dobrego smaku w ubieraniu się. Na początku lat dziewięćdziesiątych z wielką pasją zdobywałam wiedzę o modzie męskiej i gromadziłam różne ważne drobiazgi ubioru męskiego.

Miałam przyjemność poznać i gościć u siebie ambasadora Edwarda Pietkiewicza, autora wielu książek o tematyce dobrych obyczajów i stosownego ubioru. Napisał między innymi książkę- „Protokół Dyplomatyczny”, który obowiązuje do tej pory. Był zachwycony, że ktoś nie tylko w teorii, ale i praktycznie wykorzystuje jego wiedzę i dalej ją przekazuje. Nadmienię ,że Pan ambasador zwrócił się do naszej firmy z propozycją współpracy przy wydaniu kolejnej edycji Protokołu Dyplomatycznego ,uzupełnionego o aktualne zdjęcia, do których mieliśmy dostarczyć ubrań. Niestety odejście Pana ambasadora przerwało jego plany i już nie zdążyliśmy wykonać tego zadania. To właśnie Pan Pietkiewicz utwierdził mnie, że słusznego dokonałam wyboru.

Prowadzę z mężem wypożyczalnie fraków, smokingów i żakietów angielskich oraz sklep z garniturami i z wszystkimi niezbędnymi, eleganckimi dodatkami do wizytowych ubrań męskich.
Najwięcej czasu i uwagi poświęcam na stylizację i porady w zakresie doboru stroju na różne okazje, znam Protokół Dyplomatyczny w zakresie strojów męskich. Służę radą i pomagam kompletować ubiór początkującym dyplomatom, ale także przedsiębiorcom, muzykom i wszystkim tym, dla których ich własny wizerunek jest ważnym elementem ich życia i pracy.

Chętnie dzielę się swoją wiedzą, dlatego przygotowałam cykl kolejnych artykułów, które przybliżają podstawy zasady ubierania się współczesnego, eleganckiego mężczyzny.

Małgorzata Skudlarska

Zobacz także

Elżbieta Kustra
Maciej Sewerski
Marzena Jaroszewska
Joanna Dziuba
Więcej...

Zobacz także tego autora

MSZ promuje polską Prezydencję na Goldenline.pl
Polska Prezydencja 2011
Wystartował profil polskiej Prezydencji 2011 na portalu Facebook
Czy spodziewamy się przyszłości? Czy wiemy dokąd zaprowadzą nas innowacje?
Ignorowanie zielonej gospodarki