Premier Słowacji: Deficyt może zbliżyć się do deficytu Grecji
- 
 IAR IAR
Premier Słowacji Iveta Radiczova ostrzegła, że deficyt budżetowy kraju może przybliżyć się w tym roku do deficytu Grecji.
 Na spotkaniu z przedstawicielami samorządów w Bratysławie, pani premier  stwierdziła, że pod koniec roku deficyt przekroczy 7 procent krajowego  produktu brutto.
Na spotkaniu z przedstawicielami samorządów w Bratysławie, pani premier  stwierdziła, że pod koniec roku deficyt przekroczy 7 procent krajowego  produktu brutto.Pani premier zarzuciła lewicy, która kierowała Słowacją przez poprzednie cztery lata "manipulowanie wskaźnikami ekonomicznymi". Zdaniem Ivety Radiczovej rząd premiera Roberta Fico, który planował tegoroczny deficyt na 5,5 procent krajowego produktu brutto "ukrywał prawdę o stanie finansów publicznych". Iveta Radiczova ostrzegła, że deficyt "rośnie w zawrotnym tempie" i pod koniec bieżącego roku przekroczy 7 procent krajowego produktu brutto. "Stan gospodarki jest krytyczny. Taka jest rzeczywistość" - powiedziała pani premier.
 


 
  Saulius Skvernelis nowym premierem Litwy
 Saulius Skvernelis nowym premierem Litwy 
 

