Nieznane oblicza Iranu - wystawa fotografii w Warszawie
Wystawa „Nieznane oblicza Iranu” jest wspólnym projektem prowadzonego przez Instytut Lecha Wałęsy programu „Solidarni z Iranem”, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz firmy Orient Ekspert. Celem wystawy jest zaprezentowanie mniej znanego oblicza Iranu – kraju, który w powszechnym odbiorze w Polsce bywa często postrzegany jedynie przez pryzmat wydarzeń politycznych i jako państwo zdominowane przez duchowieństwo, wizerunki męczenników na fasadach budynków oraz kobiety w czadorach. Nasza wystawa ma w zamierzeniu być przeciwwagą dla wizerunku Iranu, który kreują media i zachęcić Polaków do spojrzenia na ten kraj z perspektywy wolnej od stereotypów.
Fotografie ukazują Iran jako kraj różnorodny i kolorowy, w którym mieszkają obok siebie różne grupy etniczne i religijne, w którym kobiety są aktywne zawodowo, niezależne i wykształcone. Poprzez wystawę mamy zamiar pokazać szerszej publiczności w Polsce, że Iran to fascynujący kraj o wielu obliczach.
Autorzy zdjęć pokazywanych na wystawie: Arya Abolhassani, Adam Adamus, Ewa Dębicka-Borek, Anna Gawlik, Elżbieta Kamińska, Małgorzata Michalik, Paulina Niechciał, Luiza Stosik-Turek, Aleksandra Szymczyk, Bartosz Turek
Miejsce: Traffic Club, III p., ul. Bracka 25, Warszawa
Czas ekspozycji: 1-31.03.2013
W następnych miesiącach wystawa rusza w podróż po kraju. W kwietniu będzie pokazywana w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, a w maju w kawiarni Cudowne Lata w Krakowie. Zapraszamy do śledzenia strony poświęconej wystawie na Facebook’u!
Organizatorzy:
„Solidarni z Iranem” – program Instytutu Lecha Wałęsy