Nie taka Białoruś straszna
- 06 czerwiec 2014
- Podróże
I Forum Kuchni Galicyjskiej we Lwowie
- 17 marzec 2013
- Podróże
Sikh znaczy uczeń. Złota Świątynia w Amritsarze.
- 30 grudzień 2012
- Podróże
Mozaiki Ufy
- 24 czerwiec 2012
- Podróże
Baszkiria: Kraina ropą i miodem płynąca
- 23 czerwiec 2012
- Podróże
Już na lotnisku, niedługo po wylądowaniu, po raz pierwszy słyszę pytanie, które będzie mi towarzyszyć przez cały wyjazd: dlaczego Baszkiria? Zawsze pada jedna, standardowa odpowiedź, chociaż tak naprawdę każdy dzień spędzony w Ufie pozwoliłby coś do niej dodać.
>>>Zobacz galerię zdjęć z Ufy<<<
Kijów: święto futbolu z protestami w tle
- 12 czerwiec 2012
- Podróże
Iguazu, jurrasic park
- 10 maj 2012
- Podróże
Iguaçu to świat jak z jury, miejsce gdzie czas zatrzymał się w kilkaset milionów lat temu…
W pogoni za marzeniami - czyli jak sprzed mapy świata znaleźliśmy się w samolocie do Rio de Janerio
- 03 kwiecień 2012
- Podróże
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, żeby pewnego dnia spakować się i wybrać w podróż dookoła świata? Zapewne tak. Podobnie jak Marta i Wojtek, którzy zaczęli w lutym tego roku swoją podróż życia od Brazylii. Psz.pl, z przyjemnością, patronuje wyprawie i poleca blog, na którym można śledzić ich relacje http://www.justgoaround.com/blog/.
Szlakiem jezuitów przez boliwijską sawannę
- 04 marzec 2012
- Podróże
Na bezkresach zachodniej Boliwii znajduje się jeden z największych kulturalnych skarbów tego kraju, a także wyjątkowy symbol spotkania kultury europejskiej i amerykańskiej. Zespół jezuickich redukcji misyjnych w Chiquitanii choć z pewnością należy do najciekawszych atrakcji turystycznych Boliwii, ciągle czeka na odkrycie. A odkryć go warto.
Autostopem przez Kurdystan
- 09 luty 2012
- Podróże
Dwa tygodnie spędzone w tureckim i irackim Kurdystanie. Region o bardzo burzliwej przeszłości, w którym wojskowe punkty kontrolne na drogach to codzienność, jest obecnie najbezpieczniejszym miejscem na całym Bliskim Wschodzie. Warty odwiedzenia, nie tylko po to by rzeczywistość przeciwstawić stereotypom, ale również spotkać się z gościnnością, jakiej do tej pory nawet sobie nie wyobrażaliśmy.
Patagonia, Chile kres
- 30 styczeń 2012
- Podróże
Patagonia. Gdzie to jest? Pewnie gdzieś na końcu świata. Tam pojechałem.
Patagonia. Co to jest? To najdalej na południe wysunięta część kontynentu amerykańskiego. Argentyna i Chile podzieliły ją między siebie. Ja przebyłem chilijską stronę, tylko na chwilę przechodząc do Argentyny. Ale po kolei.
Australijski ogon, czyli Tasmania
- 12 styczeń 2012
- Podróże
Australia to kontynent kojarzony na świecie z unikatowymi, żyjącymi na wolności zwierzętami, takimi jak kangury, koale, skorpiony, krokodyle czy węże. Na myśl o tym rejonie myślimy o gorącym klimacie, pustyni, buszu. Jednak wyspa Tasmania, zwana 'ogonem' Australii, stanowczo odbiega od tego wizerunku. I może właśnie dlatego jest wyjątkowa.
Wiktor Hebda: Bośnia i Hercegowina - zatarte granice
- 15 listopad 2011
- Podróże
Lądem przez Himalaje, czyli wyprawa z Nepalu do Tybetu
- 30 wrzesień 2011
- Podróże
Tybet, zwłaszcza poza granicami Lhasy, nie jest typowym miejscem turystycznym. Nie jeździ się do niego na tygodniowy urlop, na rodzinne wakacje z dziećmi, dla rozrywki czy z braku lepszych pomysłów. Mimo to już kilka milionów turystów rocznie znajduje jakiś powód by do niego pojechać i marzenie to realizuje. Bo Tybet i ludzkie marzenia są doprawdy nierozłączną parą...
Życie na granicy
- 02 wrzesień 2011
- Podróże
Kaliningrad: miasto twierdza, miasto ogród
- 03 sierpień 2011
- Podróże
Niegdyś miasto twierdza z licznymi bastionami i neogotyckimi bramami i murami. Z czasem tereny obronne przekształciły się w ogrody, a zabudowania zaczęły pełnić cywilne funkcje. Zniszczone w czasie wojny, po jej zakończeniu stanowiło strefę zamkniętą. Współcześnie zastępuje ją konieczność ubiegania się o rosyjską wizę. Ale kiedy już się tam dotrze, można podziwiać swoisty miszmasz tradycji niemieckiej, radzieckiej i rosyjskiej.
Wiadomości rodem z Trybuny Ludu czyli norweska rzeczywistość
- 20 lipiec 2011
- Podróże
Mój krótki, półtoramiesięczny pobyt w Norwegii dobiega końca. Przyjechałem do tego skandynawskiego kraju sławnego z pięknych fiordów i porażającej drożyzny by zarobić na studia magisterskie. Główny cel mojej wakacyjnej wyprawy został spełniony, udało mi się odłożyć założoną wcześniej kwotę pieniędzy i za dwa tygodnie ruszam w dalszą podróż. Celem tym razem będzie Maastricht gdzie spędzę rok ucząc się w miejscu narodzin współczesnej Unii Europejskiej, ale o Holandii napiszę z pewnością jeszcze nie raz. Wracając jednak do Norwegii...
Z Gruzji na Bałkany
- 14 lipiec 2011
- Podróże
- Gruzja, Turcja, Albania, Macedonia, Kosowo, Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Chorwacja.
Polonia Ziemi Lidzkiej i Wileńszczyzny - relacja z obozu naukowego ISM UWr
- 27 czerwiec 2011
- Podróże
Tajemnicza Dolina Danakilska w Etiopii
- 17 kwiecień 2011
- Podróże
Dolina Danakilska uważana za najmniej przyjazny człowiekowi region na Ziemi, położona jest w północno-wschodniej Etiopii, w pobliżu granicy z Erytreą. Obejmuje obszar depresji leżącej około 120 m. poniżej poziomu morza, stanowiącej część systemu Ryftów Wschodnioafrykańskich, wyjątkowo aktywnej strefy tektonicznej i wulkanicznej.