Prezydent Kaczyński został ostrzelany w Gruzji
Przebywający z jednodniową wizytą (23.11) w Gruzji prezydent Lech Kaczyński został ostrzelany w okolicach Achalgori (była strefa buforowa). Nieoficjalnie wiadomo, że strzały oddano ze strony osetyńskiej.
Prezydent Lech Kaczyński przybył na zaproszenie prezydenta Mikheila Saakaszwiliego do Tbilisi z okazji piątej rocznicy Rewolucji Róż. Podczas wspólnej konferencji prasowej zapowiedziano m.in. pomoc Polski w wysokości 2,5 mln euro w 2009r.
Następnie prezydenci udali się w kierunku granicy z Południową Osetią w celu obejrzenia domów mieszkańców okolicznych wsi, gdzie zostali zatrzymani na jednym z posterunków. Jak poinformowano, w tym czasie padły strzały ze strony osetyńskiej. Polska strona zaprzeczyła, jakoby tego czynu dopuścili się rosyjscy żołnierze stojący na punktach kontrolnych przy granicy z nieuznawanym państwem. Nie podano jednak szczegółów zdarzenia.
Nieoficjalnie wiadomo, że ani prezydentom ani innym osobom jadącym w konwoju nic się nie stało.