UKIE szuka wykonawców ekspertyz związanych z polską prezydencją w Radzie UE
W związku z przypadającym za niecałe dwa lata przewodnictwem Polski w Radzie UE, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej zamierza zamówić u podmiotów „trzeciego sektora” (organizacji pozarządowych, think tanków, ośrodków naukowo-badawczych) szereg analiz dotyczących kwestii programu polskiej prezydencji oraz metod jego realizacji. Zgłoszenia należy wysyłać do 11 września.
UKIE zamierza wykorzystać potencjał polskich organizacji pozarządowych oraz ośrodków naukowo-badawczych, które zajmują się analizą sytuacji społeczno-gospodarczej i politycznej w Polsce i w Europie oraz posiadają potencjał intelektualny przydatny w procesie przygotowań do prezydencji.
W ramach współpracy z trzecim sektorem Urząd chce zamówić siedem ekspertyz z zakresu problematyki integracji europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, które mogą wpłynąć na realizację agendy programowej polskiej prezydencji.
Planowane tematy ekspertyz obejmują m.in. takie tematy jak: kształtowanie wspólnej polityki energetycznej; tworzenie strategii wyjścia z obecnego kryzysu gospodarczego; liberalizacja usług oraz piątej swobody unijnego rynku wewnętrznego; reagowanie i zarządzanie kryzysowe w aspekcie przewodnictwa Polski w UE; opracowanie koncepcji stałej współpracy pomiędzy administracją rządową a trzecim sektorem w Polsce w zakresie informowania społeczeństwa o polskim przewodnictwie w Radzie UE. Szczegółowa lista tematów ekspertyz dostępna jest na stronie polskich przygotowań do przewodnictwa w Radzie UE .
Wybór najkorzystniejszej z nadesłanych ofert zostanie dokonany na podstawie oceny ich zawartości merytorycznej oraz ceny. Szczegółowe dane, dotyczące sposobu i kryteriów wyboru podmiotów przesłane zostaną wraz z zapytaniem ofertowym wszystkim zainteresowanym, którzy przyślą swoje zgłoszenia do 11 września br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wybór wykonawców poszczególnych ekspertyz przeprowadzony będzie poprzez badanie rynku, na podstawie art. 4 ust 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 Nr 223 poz. 1655 ze zm.) W związku z prowadzonym wyborem wykonawców ekspertyz poprzez badanie rynku, nie będą obowiązywać terminy i zasady dotyczące trybu przetargowej procedury wyboru, określonego w Ustawie Prawo zamówień publicznych.
Więcej informacji na temat przygotowań do polskiej prezydencji w Radzie UE na stronie prezydencjaue.gov.pl